#31: Petr Borkovec [Partners]

1. 1. 2022

Rozhovor je také dostupný na streamovacích službách:

Petr Borkovec je úspěšný investor a spolumajitel největší poradenské společnosti Partners.

Kdybych tomuto introvertnímu hráči počítačových her a milovníkovi matematiky řekl, že jednou bude patřit mezi úspěšné investory a nejbohatší podnikatele u nás, určitě by mi nevěřil. Nicméně jeho cesta začala a pokračuje jako z učebnice.

Po studiu na obchodní akademii směřovala jeho cesta na ekonomickou fakultu, kde plně propadl ekonomii a finančním trhům. Už při studiu začal pracovat jako odborný asistent na univerzitě, přednášel o finančních trzích a pracoval jako analytik v Jihomoravské energetice.

V roce 2001 kdy se blížil konec jeho studia mu přišel hromadný e-mail s pozvánkou na jakýsi finanční seminář od společnosti OVB. První roky se stále viděl spíše jako akademický pracovník a chtěl dál učit na univerzitě. Nakonec se ale jeho podnikání rozjelo takovým způsobem, že během pár let měl pod sebou stovky spolupracovníků, desítky milionů obratu a rozjetý úspěšný byznys.

Bohužel po neshodách s vedením se rozhodli společně se svým vedoucím Radimem Lukešem založit vlastní značku a tak po překonání všech překážek vznikla společnost Partners, která dnes patří mezi jedničku na trhu finančního zprostředkování a poradenství.

Petr je člověk, který je neuvěřitelně houževnatý a pokud mu lidé kolem něho dají prostor rozvíjet svoji kreativitu a myšlenky, pak v podstatě nezná hranice. I to je důvod proč i kdyby nemusel, stále pracuje. Baví ho investovat do nových projektů, které pomáhají. Ať už ve finančním světě, kde stojí za úspěšnou pojišťovnou Simplea nebo tvorbou unikání Partners banky, ale také v projektech jako Rohlík, Sklizeno, My Food Market, Náš Grunt a další.

Pokud se Petr nevrátí na stará kolena za katedru, pravděpodobně o něm ještě hodně uslyšíme. A i když má ještě hodně před sebou, nese si sebou unikátní životní příběh, který stojí za to si poslechnout a nechat se inspirovat.

Partnerem této epizody je Raynet

Nejoblíbenější české CRM řešení, které si můžete vyzkoušet zdarma a když to uděláte přes tento odkaz, získáte automaticky 50% slevu na prvních 6 měsíců.