#12: Martin Burda [Sirius Investments]

15. 2. 2019

Rozhovor je také dostupný na streamovacích službách:

Martin Burda je investiční odborník, skvělý lídr a spolumajiatel fondu Sirius Investments který strávil celou svou více jak dvacetiletou dosavadní kariéru v oblasti správy aktiv.

V 90. letech po vystudování vysoké školy začal pracovat jako portfolio manažer v tehdy vznikající investiční skupině Expandia a následně se v pouhých 28 letech stal CIO společnosti ING Investment Management.

Po nasbírání dostatečných zkušeností přešel do Investiční společnosti České spořitelny, kde se opět stal investičním ředitelem a nakonec zde zůstal 12 let, až se dostal na vrchol kariérního žebříčku, kdy se stal v roce 2009 generálním ředitelem.

V roce 2013 se rozhodl odejít z dobře placeného zaměstnání na volnou nohu, kde sice neměl jistotu pravidelného příjmu, ale za to velkou svobodu v rozhodování čemu se chce věnovat. Založil si vlastní poradenskou společnost, pomáhal investorům vyhledávat zajímavé investiční příležitosti, podílel se na tvorbě unikátního České fondu půdy a aktuálně již skoro 4 roky spoluvlastní fond Sirius Investments SICAV, který přináší unikátní investiční příběhy.

Martin miluje svoji práci a je to znát ve chvíli, kdy o ní začne vyprávět. Často je v zahraničí, kde společně s kolegy vyhledává zajímavé investiční příležitosti, které následně desítky hodin analyzují, protože vztah a péče o klienty je pro něho prioritní. Martin má za sebou velmi inspirující životní příběh, ze kterého můžete čerpat a nechat se inspirovat.