#16: Petr Čermák [investicedoakcii.cz]

15. 4. 2019

Rozhovor je také dostupný na streamovacích službách:

Petr Čermák je investor, odborník na value investování, zakladatel webu investicedoakcii.cz a autor knihy Investice do akcií – základy value investování.

Jeho cesta ke kapitálovým trhům a investování vedla přes informatiku, kterou šel studovat po gymnáziu, ale nakonec šel za svým srdcem a již více jak 15 let se věnuje investováním. Po úspěšném dokončení vysoké školy začal pracovat u předního českého obchodníka s cennými papíry Colosseum, kde začínal jako komoditní a později i akciový analytik.

Po nabrání zkušeností zamířil do bankovní sféry a prostředí významných institucionálních investorů, kde mimo jiné spolupracuje s externími manažery na správě penzijních fondů.

Petr se díky své vášni k investování zařadil mezi přední odborníky na value investování, pravidelně ho můžeme potkávat na investičních konferencích, napsal velmi zajímavou knihu o investování do akcií a vzhledem k tomu kolik času věnuje dalšímu vzdělávání a zkoumání finančních trhů jsem přesvědčen o tom, že o něm ještě hodně uslyšíme. A vy se zatím můžete nechat inspirovat jeho životním příběhem.

*Petr v rozhovoru vystupuje čistě jako fyzická osoba a veškeré zmiňované názory a informace jsou pouze jeho osobními názory a nereprezentují názory žádné penzijní společnosti v České republice.