#22: Daniel Drahotský [J&T Investiční společnost]

15. 1. 2020

Rozhovor je také dostupný na streamovacích službách:

Daniel Drahotský je dnes již veteránem na finančních trzích, kde se pohybuje skoro 30 let. Proto není náhoda, že aktuálně řídí J&T Investiční společnost, spravující peníze těm nejbohatším lidem u nás.

Začínal v 90. letech jako novinář v Hospodářských novinách, kde spoluzakládal burzovní zpravodajství a díky tomu měl přístup ke spoustě informací z investičního světa. Jeho kariéru velmi ovlivnila kuponová privatizace, kdy byl např. blízkým pozorovatelem vytunelování harvardských fondů Viktora Koženého a na přelomu milénia dokonce řídil jako portfoliomanažer jeden z privatizačních fondů pro Wood & Company.

Následně se několik let staral o peníze nadacím, penzijním fondům nebo pojišťovnám v rámci České spořitelny a při vypuknutí finanční krize přijal nabídku Ministerstva financí a stal se poradcem věnující se otázkám finanční krize a regulace finančních trhů. Ač byl jeho plán zůstat ve státní sféře, dodělat si doktorát a více se věnovat rodině, dostal nabídku stát se součástí skupiny J&T, tehdy jako šéf divize finančních trhů J&T Bance a nyní jako CEO J&T Investiční společnosti.

Daniel je člověk, který má nejen velké zkušenosti, ale obrovský přehled o tom, co se ve světě investic děje. Aktivně se zajímá o dění na finančních trzích a díky tomu může se svým týmem přinášet klientům zajímavé investiční příležitosti. Jeho životní příběh opravdu stojí za poslech, protože se nejen dozvíte něco málo z historie finančních trhů, ale především načerpáte inspiraci a poučíte se z jeho chyb.