#11: Vladimír Fichtner [Fichtner]

1. 2. 2019

Rozhovor je také dostupný na streamovacích službách:

Vladimír Fichtner je investiční guru a majitel finančně poradenské společnosti Fichtner s.r.o., která pomáhá lidem stát se rentiéry a rentiéry zůstat.

Na finančním trhu se vyskytuje již od roku 1991, kdy jako student Vysoké školy ekonomické začal pracovat jako 5. zaměstnanec Petra Kellnera. V roce 1995 začala rozvíjet své aktivity v České republice americká společnost Pioneer Investments a tak přijal další životní výzvu, stal se portfolio manažerem a následně generálním ředitelem české dceřiné společnosti.

Po akvizici ze strany bankovní skupiny UniCredit Group a stáži v Americe se rozhodl vzít nasbírané zkušenosti a začal budovat společnost Fichtner s.r.o., tehdy ještě pod názvem Fichtner & Hofrichter. První pokus o úspěšnou investičně poradenskou společnost nevyšel, v roce 2005 se s Radimem Hofrichterem rozešli a společně s Petrem Pavláskem a Karlem Kořeným založili dnes již významnou firmu v oblasti vzdělávání finančních poradců a bankéřů, která nese název KFP.

Zatímco ostatní v roce 2008 hledali jak zvládnout finanční krizi, pro společnost Fichtner s.r.o. se otevřela nová příležitost, kdy investoři hledali možnosti jak investovat a Vladimír se rozhodl, že se bude naplno věnovat investičnímu poradenství.

Vladimír je vizionář a lídr, který dnes společně se svým týmem má v poradenském mandátu přes 3 mld. Kč. Mimo jiné stojí za online projektem InvestGuru, kde ukazuje základní principy investování a projektem digitálního poradce Franka. V rozhovoru se dozvíte jak by měla vypadat skvělá poradenská služba a nechat se inspirovat úžasným životním příběhem.

Podcastový speciál