#29: Vlastimil Hrabal [Oriente]

1. 8. 2020

Rozhovor je také dostupný na streamovacích službách:

Vlastimil Hrabal je úspěšný manažer a obchodník, který dokázal vybudovat lokální zastoupení finanční společnosti Home Credit v Indii a aktuálně jako viceprezident ve společnosti Oriente učí lidi v celé jihovýchodní Asii jak pracovat s penězi.

Vlastův sen byl stát se právníkem a dobýt západní metropole jako Londýn nebo New York. Nakonec ho ale životní cesta zavedla trochu jinou cestou a přes ING a Direct pojišťovnu dostal možnost pomoci nejbohatšímu Čechovi Petrovi Kellnerovi vybudovat zastoupení společnosti Home Credit v Indii a na Filipínách. Rozhodl se příležitost využít a dnes nelituje.

Jak Home Credit v Asii rostl a posiloval svoji pozici, Vlasta se rozhodl, že svůj podíl práce již úspěšně vykonal a nastal čas se posunout, protože ho lákalo vrátit se zpět do startupového prostředí, kde by měl opět možnost od počátku pomoci něco vybudovat. A tak přišel k nabídce stát se viceprezidentem pro asijský startup Oriente, který vlastní např. spoluzakladatel společnosti Skype a se kterým buduje lepší finanční infrastrukturu v celé jihovýchodní Asii.

Vlasta je dříč, který si jde za svým cílem i přes velké překážky jako odstěhovat se na druhou stranu zeměkoule. A jenom to, že jako jeden z mála Čechů dokázal prorazit v tak konkurenčním prostředí je velmi inspirující. Máte tak jedinečnou příležitost dozvědět se o tom jaké to je žít v Asii, poučit se z jeho životních chyb a nechat se inspirovat.