#4: Michala Janatová [Investiční konzultantka]

15. 10. 2018

Rozhovor je také dostupný na streamovacích službách:

Michala Janatová je specialistkou na investování a finanční trhy, kde se pohybuje již 14 let. Po vysoké škole začínala jako administrativní pracovník v ČSOB, kde následně zůstala přes 10 let a prošla si jak asset managementem tak privátním bankovnictvím. Tam měla na starosti vývoj finančních produktů, tvorbu analýz, přípravu platforem a zajišťovala servis pro privátní bankéře.

Po zajímavé kariéře v bance se rozhodla odejít na volnou nohu, kde usedla ke stolu společně s klienty a dnes jim radí jak investovat své peníze. Odlišuje se především tím, že nepřijímá žádné provize od poskytovatelů investičních produktů a je placena přímo od klienta na bázi hodinové sazby.

Míša toho má hodně za sebou a má velký přehled o finančním trhu. Jako jediná nezávislá investiční konzultantka má uznávaný titul CFA (Chartered Financial Analyst), aktivně píše články o investování na svém blogu a také je externím spolupracovníkem portálu www.investicniweb.cz. Dnes tak máte skvělou možnost nahlédnout do fungování jedné z největší banky v České republice a jaké to je přejít na volnou nohu a začít podnikat sám na sebe.