#3: Oldřich Janda [Oldřich Janda Consultancy]

1. 10. 2018

Rozhovor je také dostupný na streamovacích službách:

Oldřich Janda je zkušený profesionál, specialista na bankovnictví, financování malých a středních firem, řízení podnikatelských rizik a GDPR, který se pohybuje ve finančním světě již 16 let.

Začínal jako člověk, který uklízel na pobočce při studijním pobytu v Irsku. To mu dalo cenné zkušenosti a náhled do fungování bank a tak po návratu do České republiky nastoupil jako úvěrový asistent a analytik pro tehdejší HVB Bank. Následně přešel do Živnobanky a celý kruh se uzavřel když se banka přejmenovala na UniCredit Bank, kterou je dodnes. V rámci skupiny UniCredit měl možnost stát se úvěrovým specialistou, šéfem celého úvěrového oddělení, kde řídil financování podnikatelských projektů.

Zajímavostí je, že ředitelem oddělení se stal již v 28 letech a po krátkém vyhoření se rozhodl pro další výzvu, kdy se stal šéfem dvou poboček v Jihlavě a v Brně. Po splnění svého úkolu se na pár let ještě zastavil v oddělení interního auditu a po 10 letech úspěšné kariéry se rozloučil a rozhodl se založit vlastní poradenskou společnost Oldřich Janda Consultancy, kde pomáhá malým a středním firmám řídit jejich finance a podnikatelská rizika.

Oldřich je velmi aktivní a najdete ho v mnoha podnikatelských klubech, kde pomáhá nejen začínajícím podnikatelům a neziskovým organizacím. Máte tak skvělou možnost nahlédnout pod pokličku bývalého bankéře, dozvědět se co má za sebou a jaké plány má do budoucna.