#30: Štěpán Lacina [Accredio]

15. 8. 2020

Rozhovor je také dostupný na streamovacích službách:

Štěpán Lacina je úspěšný bankéř a investiční poradce, který se pohybuje v investičním světě již přes 20 let. Aktuálně vlastní poradenskou společnost Accredio, která se specializuje na konzervativní správu majetku úspěšným podnikatelům nebo vrcholovým sportovcům.

Jeho životopis začíná standardní cestou jak z učebnice. Studium všeobecného gymnázia ve Šternberku a následně nástup na Vysokou školu ekonomickou v Praze. Jeho snem nebylo být bankéř nebo poradce, ale osud si to tak přál. Bylo mu štěstím, že dostal plné stipendium na studium v USA a to mu změnilo život.

Po návratu zpátky do Čech už si nechtěl pouze odsedět další roky v lavicích a tak okamžitě začal hledat možnosti jak získat praxi. Napsal do Citibank a tam začala jeho úspěšná kariéra. Přes investiční společnosti Citicorp, kde měl na starosti prodej investičních fondů až po ředitele privátního bankovnictví v Citibank.

Po likvidaci investiční společnosti Citicorp ho oslovili kolegové se založením nezávislé poradenské společnosti a v roce 2003 tak vznikla společnosti Glisco. O pár let později po spolupráci se světovými bankami založili ve Švýcarsku společnost Accredio Swiss a následně přejmenovali i českou společnost na Accredio. Dnes se specializují na investice do finančních aktiv a spravují peníze těm nejbohatším lidem u nás.

Štěpán je člověk, kterého neskutečně naplňuje jeho práce a v podstatě jej považuje za životní styl. I díky tomu si udržuje perfektní přehled v oboru a zároveň dokáže navazovat důvěrné vztahy s úspěšnými podnikateli. Jeho životní příběh je velkou inspirací a důkazem toho, že i z obyčejného kluka se může stát úspěšný podnikatel a investor pokud se v životě věnujete tomu, co vás naplňuje.