#17: Tomáš Síkora [CreaSoft]

1. 5. 2019

Rozhovor je také dostupný na streamovacích službách:

Tomáš Síkora je skvělý obchodník, veterán poradenského trhu na kterém se pohybuje již skoro 30 let a spolumajitel společnosti CreaSoft, specializující se na softwarové řešení pro finančně poradenské společnosti.

Začínal v 90. letech jako prodejce životního pojištění společně se Zdeňkem Slukou, se kterým se zná z gymnázia a společně také založili poradenskou společnost SLON a Sophia Finance. Poté co se rozdělili se Zdeňkem se rozhodl, že získá pro společnost SLON investora, který mu pomůže v růstu. Nakonec ji prodal celou Peterovi Krištofovičovi, majiteli Salve Group, se kterým spolupráce po několika měsících skončila.

Jeho cesta následně vedla přes pojišťovnu Kooperativa, kde radil členům představenstva a pomáhal rozvíjet dceřinou společnost Benefita. Následně ho oslovil Ladislav Bartoníček jako tehdejší šéf České pojišťovny a především prezident České asociace pojišťoven, kde Tomáš získal pozici výkonného ředitele, kterou vykonával následujících 9 let. Dnes řídí a spoluvlastní úspěšnou společnost CreaSoft.

Tomáš má za sebou neskutečných let zkušeností. Proto je dnes nejen častým hostem odborných konferencí a seminářů, ale je také mentorem několika lídrů na poradenském trhu, kterým pomáhá s rozvojem jejich společností. Věřím, že má před sebou ještě mnoho úspěšných let a vy se zatím můžete nechat jeho příběhem inspirovat.