#39: Petr Šíma [DEPO Ventures]

1. 9. 2022

Rozhovor je také dostupný na streamovacích službách:

Petr Šíma je angel investor, specialista na oceňování podniků a zakladatel investiční skupiny DEPO Ventures.

Petrův příběh začíná na vysoké škole ekonomické, kde se dostal k lidem zakládající Liberální institut. Díky tomu měl možnost nejen studovat v zahraničí, ale taky se například aktivně podílet na kuponové privatizaci, kdy byl součástí investiční společnosti řídící privatizační fond. 

Tato zkušenost ho přivedla k tomu založit si vlastní poradenskou společnost NWT společně se spolužáky z gymplu, která se měla věnovat finančnímu, daňovému a právnímu poradenství pro firmy, kterou můžeme znát pod aktuálním názvem NSG Morison. 

Po několika letech přišlo vyhoření, ale díky tomu přišla myšlenka pomáhat začínajícím startupům se získáváním kapitálu a propojováním investorů, kteří hledali buď pouze jak uložit své přebytky nebo těch, kteří se chtěli zapojit do řízení samotného start-upu. 

Tak vznikla skupina DEPO Ventures, která vytvořila unikátní angel network propojující investory, ale skupina, které sama díky svým venture fondům investuje peníze do nadějných firem měnící svět.

Na Petrovi je cítit obrovské nadšení a že našel po dlouhých letech něco, co ho neskutečně naplňuje. Sám se zapojuje do českých i evropských asociací a snaží se kultivovat celé prostředí startupového prostředí. Díky svým celoživotním zkušenostem z pozice poradce a specialisty na oceňování podniků dokáže velmi dobře odhadnout potenciál úspěchu u jednotlivých firem a proto věřím, že o Petrovi ještě hodně uslyšíme.

Partnerem této epizody je Raynet

Nejoblíbenější české CRM řešení, které si můžete vyzkoušet zdarma a když to uděláte přes tento odkaz, získáte automaticky 50% slevu na prvních 6 měsíců.