#13: Zdeněk Sluka [Broker Trust]

1. 3. 2019

Rozhovor je také dostupný na streamovacích službách:

Zdeněk Sluka je investor a majitel společnosti Broker Trust, která je největší servisní organizací pro finanční poradce v ČR.

Začínal jako prodejce životní pojistek, které nabízel na začátku 90. let na vysoké škole v Drážďanech svým německým spolužákům. Již v roce 1993 založili s Tomášem Síkorou poradenskou společnost SLON a v té době bylo rozhodnuto, že se bude pravděpodobně do konce života věnovat financím. V roce 1996 založili obchodníka s cennými papíry CREAFIN, o rok později uznávanou poradenskou společnost Sophia Finance, která začala jako jedna z prvních propagovat finanční plánování a honorářové poradenství.

O pár let později se bohužel se jejich společné cesty rozešly. Zdeněk si v roce 2001 založil společnost Broker Trust, kterou vede úspěšně dodnes a díky zahraničnímu investorovi a každodenní tvrdé práci se podařilo vybudovat jednu z nejúspěšnějších firem s obratem přes 1,2 mld. Kč a více jak 2 000 aktivních spolupracovníků z řad finančních odborníků.

Zdeněk je vizionář a lídr, který se dnes již nevěnuje pouze jedné společnosti, ale je také investorem v dalších projektech, které pomáhá díky svým zkušenostem rozvíjet a finančně podporovat. Ať už je to digitální platforma pro servisní poradenství Advalo, platforma pro vzdělávání zaměstnanců Finly nebo vývoj nové robo advisory platformy pro správu investic. V rozhovoru tak máte možnost dozvědět se jaké chyby Zdeněk ve svém podnikání udělal a jak se mu podařilo z nich poučit a stát se úspěšným finančníkem.