#20: Adam Šoukal [Roger]

15. 6. 2019

Rozhovor je také dostupný na streamovacích službách:

Adam Šoukal je úspěšný mladý podnikatel, zástupce české fintech scény a majitel Platební instituce Roger, faktoringové P2P platformy, která malým a středním podnikům zkracuje splatnost faktur tím, že je nabízí soukromým investorům. 

Již během studia na vysoké škole v Brně začal získávat důležité kontakty a učit se nové dovednosti ve Španělsku a Nizozemí. Po úspěšném ukončení vysoké školy začal pracovat ve velké auditorské společnost PwC v oddělení restrukturalizací, kde se zaměřoval na projekty v oblasti corporate finance a pracovního kapitálu. Český háj mu byl ale příliš malý a protože chtěl vždy pracovat v zahraničí, vydal se zkusit štěstí do londýnského City. Tam pracoval v největší retailové bance na světě v Banco Santander.

Po 2 letech tvrdé práce se v roce 2013 rozhodl postavit vlastní business a po vzoru britské fintech společnosti Market Invoice odejít zpět do ČR a založit firmu Investiční aukce. Tu v roce 2018 přejmenoval na Platební instituce Roger.

Adam je člověk, které má obrovský přehled v oblasti corporate finance a především je vidět, že ho jeho práce neskutečně baví. To se samozřejmě promítá do úspěchu jeho firmy a spokojenosti jejich zákazníků. Jako zástupce české fintech scény prošlapuje cestičku dalším projektům a ukazuje jak se má správně dělat business. Adam má za sebou velmi úspěšnou dekádu svého života a pevně věřím, že o něm ještě hodně uslyšíme.