#14: Dominik Stroukal [Roklen]

15. 3. 2019

Rozhovor je také dostupný na streamovacích službách:

Dominik Stroukal je hlavní ekonom finanční skupiny Roklen, expert na kryptoměny a zakladatel společnosti bit agency, vysokoškolský učitel, šéfredaktor časopisu Trade-off a autor několika knih o bitcoinu a ekonomii.

Podstatnou část dosavadního života věnoval studiu ekonomie na VŠE v Praze a médií na UK v Praze. Již během školy se podílel na založení Ludwig von Mises institutu, kde společně s kamarády publikovali odborné články, překládali knížky a pořádali letní školy pro mladé libertariány. Institut vedl více jak 7 let i po spojení s Liberálním institutem, prvního českého liberálního think tanku.

V roce 2018 dostal životní nabídku stát se hlavním ekonomem finanční skupiny Roklen, který provozuje např. první investiční crowdfunding platformu Fundlift, online směnárnu RoklenFx nebo zpravodajství Roklen24. Dnes se tak může podílet na tvorbě zajímavých fintech služeb a nástrojů, které usnadňují lidem život.

Dominik je člověk, který má neuvěřitelný přehled, rád se účastní odborných diskuzí, přednáší, vystupuje v médiích, má vlastní pořad na Mall.tv a píše knihy o digitálních měnách a ekonomických bublinách, což zároveň vyučuje na vysoké škole. I přes jeho poměrně nízký věk toho má hodně za sebou, věřím, že o něm ještě hodně uslyšíme a vy se můžete zatím nechat inspirovat jeho aktivním životem.

Podcastový speciál