#34: Štěpán Tvrdý [NWD]

1. 4. 2022

Rozhovor je také dostupný na streamovacích službách:

Štěpán Tvrdý je investiční specialista a zakladatel investiční skupiny NWD.

Vlastně to bylo obrovské štěstí devadesátek, že v pouhých 18 letech po studiu gymnázia dostal příležitost pracovat v Agrobance, tehdy jedna z největších soukromých bank u nás. Díky této příležitosti se začala psát Štěpánova budoucnost ve finančním světě. 

Během následujících 7 let v podstatě „vystudoval“ finančníctví a bankovnictví v praxi místo toho, aby seděl před katedrou na vysoké škole. Vyzkoušel si co obnáší obchodování na finančních trzích přímo v Agrobance, České spořitelně a nakonec v Konsolidační bance. 

V roce 2000 již jako zkušený finančník získal možnost pracovat pro Citibank jako privátní bankéř a spravovat peníze těm nejbohatším lidem v zemi. Během následujících pěti let se vypracoval na jednoho z nejúspěšnějších bankéřů. Jeho úspěch se ale nesetkal s takovým ohlasem ze strany management banky a tak na konci roku 2005 odchází a přidává se k britské investičně poradenské firmě NWD.

Během let sbíral další zkušenosti s investičním poradenstvím, v poradenském mandátu získal několik miliard korun a v roce 2016 se rozhodl založit vlastní investiční fond, který by spojil jeho dosavadní zkušenosti s unikátní investiční strategií. A tak vznikla investiční skupina NWD, která zastřešuje nejen různé investiční fondy, ale i unikání aktivně řízený přístup k penězům svých investorů.

Štěpán je obrovský vizionář a především dříč, který se spokojí pouze s nejlepšími výsledky a nejlepší službou pro klienta. Je zastánce aktivní správy portfolia a to ho dělá zase trochu odlišným od dnešního trendu pasivního investování. Věří, že umí vyhledávat na trhu ty nejlepší portfoliomanažery a analytické týmy a sjednotit je tak, aby dohromady dosahovaly zajímavých investičních výsledků. I když toho má dost za sebou, jeho cesta nekončí a určitě o něm ještě uslyšíme. 

Partnerem této epizody je Raynet

Nejoblíbenější české CRM řešení, které si můžete vyzkoušet zdarma a když to uděláte přes tento odkaz, získáte automaticky 50% slevu na prvních 6 měsíců.