#1: Mojmír Urbánek [SAB servis]

1. 9. 2018

Rozhovor je také dostupný na streamovacích službách:

Mojmír Urbánek pochází z velmi vážené rodiny českého hudebního nakladetele a knihkupce Františka Augustína Urbánka. Pro jeho pradědečka Mojmíra Urbánka byla dokonce v roce 1913 postavena významná nemovitost Mozarteum v Praze, která se zachovala a dnes slouží k různým koncertům a akcím.

Ač měl Mojmír pravděpodobně předpoklady pokračovat ve šlépějích rodiny, jeho kroky ho dovedly do finančního světa. Vystudoval Vysokou školu finanční a správní, při škole začínal jako finanční poradce ve společnosti OVB, ale po 2 letech se spojil s dalšími kolegy a jako 26letý založil svoji první poradenskou společnost Top Consultant.

Po čase se bohužel vize jednotlivých spolumajitelů rozdělily a tak si založil vlastní poradenskou společnost Stone & belter, kterou si již mohl řídit podle sebe. Pro ni hledal obchodního partnera, který by firmě pomáhal s administrativním a analytickým zázemím, ale protože nebyl úspěšný, rozhodl se jako správný vizionář a lídr založit další společnost SAB servis, která poskytuje servis a zázemí pro finančně poradenské společnosti. Dodnes ji vede velmi úspěšně, společnost se řadí mezi nejrychleji rostoucí firmy v tomto segmentu a má potenciál stát se nejen jedničkou na českém trhu, ale do budoucna i v zahraničí.

Mojmír je velmi inspirující člověk, který se pohybuje ve financích již 15 let a myslím si, že patří mezi lídry, kteří se zasloužili o to, jak dnes některé firmy poskytují finanční poradenství. Věřím, že v budoucnu o něm ještě hodně uslyšíme a v tomto rozhovoru máte vzácnou příležitost poznat Mojmíra více osobně, dozvědět co má za sebou a jaké plány má do budoucna.

Podcastový speciál