#9: Pavel Kolář [Svěřenská správa]

1. 1. 2019

Rozhovor je také dostupný na streamovacích službách:

Pavel Kolář je majitelem společnosti Svěřenská správa a odborníkem na zakládání a správu svěřenských fondů, ke kterým se dostal jako jeden z prvních po rekodifikaci nového občasnkého zákoníku, který znovu oživil institut svěřenského fondu.

Na finančním trhu se pohybuje již 15 let a jeho příběh je zajímavější tím, že jeho první profesní dráha vedla přes ozbrojené složky, kdy sloužil nejdříve v armádě jako střelec a poté jako policejní inspektor pro útvar ochrany ústavních činitelů. Po čase zjistil, že stát u prezidentské ložnice pro něho nebude ta pravá kariéra a při hledání nových příležitostí narazil na společnost OVB. Začínal jako běžný finanční poradce, ale během 10 let se dostal díky disciplíně a trpělivosti až na pozici oblastního ředitele a vedl více jak stovku spolupracovníků.

V roce 2012 se k němu dostala informace, že se pravděpodobně znovu oživí svěřenský fond jako speciální druh správy cizího majetku. A tak po několika letech vzdělávání, cestování do zahraničí a diskuzích s odborníky ve světě, se rozhodl založit společnost Svěřenská správa, kterou společně s Petrem Kováčikem řídí dodnes.

Pavel je člověk, který má obrovský přehled a díky svým aktivitám se mohl potkat s lidmi, kteří spravují miliardy korun těm nejbohatším lidem na světě. Založil také Komoru svěřenských poradců a správců a každý rok pořádá konferenci Trust & Wealth Management. V rozhovoru máte skvělou příležitost nahlédnout pod pokličku fungování svěřenských fondů, ale především načerpat bohaté zkušenosti a nechat se inspirovat.