#8: Ivan Špirakus [INSIA]

15. 12. 2018

Rozhovor je také dostupný na streamovacích službách:

Ivan Špirakus je CEO a spolumajitel společnosti INSIA, která patří mezi TOP 3 největší pojišťovací makléře u nás. Jeho příběh se datuje k počátku 90. let, kdy společně s kamarádem z vysoké školy Petrem Markem založili společnost Portfolio Alfa, která se věnovala standardnímu zprostředkování pojištění retailovým zákazníkům.

Po několika letech se rozhodli změnit business model, začali se věnovat pojištění průmyslu a firem, vyvíjet unikátní software pro pojišťovací makléře Yeti a poskytovat zázemí pro další obchodní partnery.

Následně v roce 2004 společnost přejmenovali na již dnes známou společnost INSIA s mezinárodním působením. Vzhledem ke svojí úspěšnosti a potřebě dalšího kapitálu se o ně začali zajímat zahraniční investoři, což vyvrcholilo v roce 2011 v prodej částečného podílu největšímu pojišťovacímu makléři na světě, společnosti Marsh. O dva roky později po potvrzení, že spolupráce funguje prodali další, tentokrát majoritní podíl.

Ivan pravidelně publikuje, přednáší na odborných konferencích, podílí se na propagaci pojišťovnictví a profese pojišťovacích makléřů. Má za sebou mnoho zkušeností ze kterých můžete čerpat a díky rozhovoru máte skvělou příležitost poznat jeho životní příběh a nechat se jím inspirovat.

Podcastový speciál