#26: Matěj Turek [Trisbee]

15. 6. 2020

Rozhovor je také dostupný na streamovacích službách:

Matěj Turek patří mezi mladé a úspěšné investory, kterého najdete v mnoha společnostech aniž byste o něm věděli. Mezi jeho nejúspěšnější firmu patří fintech platforma Trisbee a v mezičase spravuje peníze bohatým Čechům v jeho hedžovém fondu ve společnosti Meridon.

Sám tvrdí, že to čemu se věnuje byl jeho dětský sen. I když cesta vedla menší oklikou, nakonec to opravdu vypadá, že si našel svou životní niku. Po studiu se vydal standardní cestou studenta ekonomie a to do velké čtyřky, konkrétně do Ernst & Young, kde se několik let věnoval transakčnímu poradenství.

Díky tomu poznal nejen jak fungují firmy, ale především zákonitosti podnikání a kapitálových trhů. To se jal využít jako portfoliomanažer hedžových fondů v investiční společnosti Meridon, kde spravuje globální akciové portfolio.

Už v průběhu začátku své kariéry se začal poohlížet po začínajících firmách, kde by mohl uplatit své zkušenosti a volný kapitál. A tak se postupně zrodil úspěšný investor, který má zainvestováno ve více než tuctu společností a jednou z jeho nejúspěšnějších je fintech startup Trisbee, kde si klade za úkol změnit jakým způsobem platíme u obchodníků.

Na to, že Matěj před nedávnem oslavil teprve 40. narozeniny toho má poměrně dost za sebou a vzhledem k jeho energii věřím, že o něm ještě v budoucnu hodně uslyšíme. Máte tak jedinečnou příležitost inspirovat se jeho životem a tím jak přemýšlí nad investováním.