#40: Martin Valach [ROSE]

1. 10. 2022

Rozhovor je také dostupný na streamovacích službách:

Martin Valach je investor, milovník umění a partner ve společnosti ROSE Family Office.

Je až s podivem, že Martinův příběh nezačíná láskou k ekonomii, ale k počítačům. Na vysoké škole i krátce po ní pracoval jako IT technik, ale díky pracovitosti a zájmu se v brzkém věku stal dokonce ředitelem společnosti.

Osudové setkání bylo taky s Jardou Homolkou ve vzdělávací agentuře GRO, kde několik let řídil dovednostní tréninky a díky tomu se taky dostal do světa financí, kde startoval jako šéf pro vzdělávání v nově vzniklé pobočce britské pojišťovny Commercial Union.

Následně pokračoval na pozici obchodního ředitele České pojišťovny, kam ho přemluvil sám Petr Kellner, protože to bylo v období postupného ovládnutí ze strany PPF. Zde se i poprvé setkal s externí distribucí a finančním zprostředkováním, což ho následně dovedlo k založení vlastní poradenské společnosti AVA. To ale nemělo dlouhého trvání, protože díky jeho druhému osudovému setkání s Michalem Pyšíkem, který v podstatě dovedl do České republiky společnost AWD se jeho společnost začlenila do AWD, kde se stal opět obchodním ředitelem.

Společnost AWD byla nakonec koupena švýcarskou firmou Swiss Life Select, kterou i následujících pár let řídil z pozice CEO až do roku 2016, kdy přišlo vyhoření a nehoda na motorce, která byla spouštěčem dalších změn v jeho životě.

Po odchodu z židle generálního ředitele udělal pár privátních investic, věnoval se umění a přemýšlel jak dál naložit nejen se svým životem, ale i svým vybudovaným majetkem. V té době sám pro svoji rodinu hledal někoho, kdo mu pomůže vyřešit strukturu jeho majetku a především krizový plán, který mu pomůže s přerozdělením a uchováním rodinného majetku po jeho smrti. Nebyl příliš úspěšný a proto vznikla myšlenka založení vlastní multi family offce, která by vyřešila nejen jeho „problémy“, ale přinesla řešení i dalším úspěšných a bohatým českým podnikatelům. A vznikla skupina ROSE.

Martinův úspěch je dán především jeho pracovitostí a cílevědomostí, která mu otevřela mnoho zajímavých příležitostí. I když sám přiznává, že už by pracovat nemusel, miluje práci s lidmi a díky jeho empatii a životním zkušenostem je velmi dobrým partnerem a poradcem pro své klienty. I když toho má již hodně za sebou, věřím, že o Martinovi ještě uslyšíme, protože mám pocit, že jeho další cesta teprve začíná.

Partnerem této epizody je Raynet

Nejoblíbenější české CRM řešení, které si můžete vyzkoušet zdarma a když to uděláte přes tento odkaz, získáte automaticky 50% slevu na prvních 6 měsíců.