#38: Lubor Žalman [EnCor]

1. 8. 2022

Rozhovor je také dostupný na streamovacích službách:

Lubor Žalman je investor, exbankéř a majitel investiční skupiny EnCor.

Luborův příběh začíná trochu jinak než u většiny finančníků, už jen kvůli tomu, že studoval matematicko-fyzikální fakultu, obor biofyzika a chemická fyzika na Karlově univerzitě a po revoluci nastoupil jako člen výzkumného týmu teorie kapalin v Ústavu teoretických základů chemické techniky Československé akademie věd.

Díky úplné náhodě, kdy na toaletě našel inzerát v Hospodářských novinách se ocitl na kurzu, který organizovala Světová banka a tak se začal psát jeho příběh finančníka.

V roce 1991 nastoupil do Komerční banky, kam se vypracoval až na ředitele divize finančních trhů a velmi úzce řešil i obrovskou kauzu Komerční banky s firmou BCL Trading s Barakem Alonem.

V letech 1999 – 2002 si vyzkoušel práci v globální poradenské společnost McKinsey a chvíli mezi lety 2003 – 2004 pracoval jako projektový manažer v Home Creditu, kde pracoval na vybudování banky v Rusku.

V roce 2004 se začal psát jeho další příběh, který pravděpodobně ovlivnil celou jeho kariéru a to když nastoupil na post generálního ředitele Raiffeisebank. Během jeho angažmá se stala Raiffeisen bankou roku, úspěšně akvírovala e-Banku a dostala se do velmi zajímavých zisků. Po 9 letech ale cítil, že je čas na změnu a tak v roce 2013 zakládá svoji první firmu EnCor.

V mezičase se stal drobným investorem ve společnosti Fincentrum, díky čemuž se dostal na druhou stranu barikády. Poznal jak funguje finanční a investiční poradenství a byla to pro něj i motivace vytvořit svoji unikátní investiční službu.

Lubor je člověk, který miluje svoji práci a vzhledem k tomu, že začal podnikat až skoro ve svých 50 letech, rozhodně se nechystá do důchodu. Naopak má velké ambice a díky tomu, že zažil zrod kapitálových trhů, prožil všechny novodobé ekonomické krize a má zkušenosti jak z bankovního světa, tak z toho poradenského světa, dokáže svým klientům nabídnout dostatečnou jistotu, důvěryhodnost a odbornost. A určitě o něm ještě uslyšíme.

Partnerem této epizody je Raynet

Nejoblíbenější české CRM řešení, které si můžete vyzkoušet zdarma a když to uděláte přes tento odkaz, získáte automaticky 50% slevu na prvních 6 měsíců.