#32: Radim Krejčí [Portu]

1. 2. 2022

Rozhovor je také dostupný na streamovacích službách:

Radim Krejčí je milovník pasivního investování a zakladatel Portu.cz, první investiční roboadvisory platformy v České republice.

Radimova cesta začala studiem gymnázia v Příbrami a pokračovala přes Vysokou školu ekonomickou v Praze. Nebyl student, který by ležel pouze v knihách a dokonce si studium trochu prodloužil. Jako malý chtěl být cestovatelem a tak v ranných devadesátkách hojně využíval work & travel pobyty a cestoval po světě.

Vždy se chtěl stát akciovým analytikem a proto v roce 2002 začal pracovat v začínající společnosti Patria Online, ze které měl postupně vytvořit českou obdobu Reuteurs a nejlepší analytický a zpravodajský portál pro investory. To se mu povedlo a dokonce celou společnost řídil. Jen toho akciového analytika nikdy nedělal.

Poté co celou Patria Finance převzala Československá obchodní banka se stávající management společně s Radimem rozhodli odejít a jít o dům dál. A tak v roce 2014 vznikla nová investiční skupina Roklen. V ní si vzal na starosti vytvořit jednu z největších online směnáren v Česku a opět se mu to povedlo.

V hlavě se mu ale postupně rodil nový projekt, unikátní investiční roboadvisory platforma, kterou mu nakonec pomohli zafinancovat společníci z Wood & Company a začal vznikat nový příběh. Příběh první investiční roboadvisory platformy Portu.cz.

Radim miluje investování a chce, aby všichni lidé měli jednoduchý, férový a transparentní přístup na kapitálové trhy. Ale v rukávu má další projekty a možnosti pro všechny typy investorů. A čeká jen, až dostane jasný úkol a především prostor realizovat své myšlenky. Jakmile se totiž Radim do něčeho pustí, většinou se silně zakousne a udělá maximum, aby vše dotáhl do konce.

I když toho má již hodně za sebou, do důchodu se určitě nechystá a pravděpodobně o něm ještě hodně uslyšíme. Tak se nechte inspirovat jeho životním příběhem a držme mu palce.

Partnerem této epizody je Raynet

Nejoblíbenější české CRM řešení, které si můžete vyzkoušet zdarma a když to uděláte přes tento odkaz, získáte automaticky 50% slevu na prvních 6 měsíců.