#35: Antonín Kunz [Kunz a partneři]

1. 5. 2022

Rozhovor je také dostupný na streamovacích službách:

Antonín Kunz je investiční poradce, hlavní partner ve společnosti Kunz a partneři a zakladatel investiční platformy iFund.cz.

Antonínův životopis je doslova jako z učebnice. Studium gymnázia, po revoluci jako jeden z prvních studentů ekonomické fakulty v Brně, následně doktorandské studium ekonomie a mezitím ještě zahraniční stáž v Anglii. Už to ho předurčovalo k tomu, že jeho kariéra bude úspěšná.

V roce 1998 začala jeho bankovní kariéra, která pokračovala dalších 15 let. Zkušenosti nabíral v Erste bank, Patria Finance, ČSOB Private banking, kde pomohl vytvořit úspěšnou pobočku v Olomouci až po UniCredit Bank, kde působil jako ředitel pobočky. 

Zní to vlastně jako snová kariéra, ale protože pro Antonína byly vždy důležité vztahy a orientace na klienta a jeho potřeby, po vypuknutí finanční krize v roce 2008 začal pochybovat. Banky, aby zalepily své ztráty začaly více tlačit na prodej produktů. Více se zaměřovali na výkonnost a čísla než spokojenost zákazníků. Důležité bylo klienta zobchodovat a vytěžit z něj maximum než mu vyřešit jeho potřeby a získat tak dlouhodobě jeho důvěru.

Proto se na konci roku 2013 začala reálně rýsovat myšlenka založení vlastní poradenské praxe a návratu ke kořenům nezávislého investičního poradenství. A tak se začátkem roku 2014 začal psát příběh poradenské společnosti Kunz a partneři. 

Antonín je skvělý stratég, který samozřejmě čerpá ze své více jak dvacetileté praxe na finančních trzích. Díky tomu, že zažil spoustu krizí a propadů na trzích, dokáže být klientům oporou a oni mají jistotu, že se na něho mohou spolehnout. Je konstantní ve svých názorech, má jasnou strategii a té se drží. To je totiž vlastnost, kterou klienti hledají. Jistotu a stabilitu. Důvěryhodnost a transparentnost. 

Partnerem této epizody je Raynet

Nejoblíbenější české CRM řešení, které si můžete vyzkoušet zdarma a když to uděláte přes tento odkaz, získáte automaticky 50% slevu na prvních 6 měsíců.