#2: Ondřej Záruba [Comsense analytics]

15. 9. 2018

Rozhovor je také dostupný na streamovacích službách:

Ondřej Záruba je analytik a specialista na finanční modelování s bohatými zkušenostmi s financováním desítek nemovitostních, energetických a zdravotních projektů v rozsahu několika desítek milionů EUR, jako jsou prémiové kancelářské komplexy, obchodní centra nebo soukromé nemocnice. Jeho zákazníky jsou české i zahraniční investiční skupiny investující v ČR, které zastupuje při jednání s bankami a pro které vytváří akviziční ekonomické analýzy.

V oboru začal pracovat v roce 2006 jako finanční zprostředkovatel při studiu vysoké školy. Jako analytik na sebe poprvé upozornil spoluprací s Vítem Kalvodou na projektu TANK. Jako finanční poradce přešel záhy k placenému poradenství a od fyzických osob směrem k firmám. Již od roku 2010 se intenzivně zabývá tvorbou byznysplánů a finančním modelováním. Jeho zákazníci jsou realitní a energetičtí developeři, zdravotnická zařízení a další podnikatelské subjekty. Pro řadu institucionálních investorů pracuje jako ekonomický poradce při akvizicích.

Aktuálně vlastní a řídí společnost Comsense analytics, která poskytuje analytickou podporu pro investiční fondy, developerské společnosti nebo finanční poradce. Ondřej je člověk, který má neuvěřitelný přehled, pravidelně je zván jako host na odborné konference a také pomáhá kultivovat trh finančního poradenství. V rozhovoru tak máte skvělou příležitost poslechnout si jaká byla jeho cesta a jaké plány má do budoucna.